Galerie Hrádek "Prostor her a inspirace"

 

V roce 2015 jsme zrenovovali barokní špýchar a vytvořili v něm prostor her a inspirace hrádeckou historií určený převážně dětem ve věku 3 až 10 let. Podle reakce návštěvníků, se ale může zabavit každý hravý bez rozdílu věku. V bezprostřední blízkosti Galerie Hrádek se nachází adventure golfové hřiště, kde se mohou zabavit i starší děti.

V Galerii Hrádek se nachází:

Zámecká herna komtesy Adély a Jana Ferdinanda

Inspirací stala komtesa Adéla Des Fours, která žila na hrádeckém zámku v 1. pol. 19. století. Jan Ferdinand byl její předek, který v roce 1731 koupil zámek a přestavěl jej do podoby, která je vidět do současnosti. Děti si mohou hrát na dámy, gentlemany, krále, rytíře, napoleonské vojáky. Dozvědět se o stylu oblékání, o stolování, o písmu, o hierarchii šlechty, zkoušet si kostýmy ušité podle doby biedermeier…

Dětská naučná herna Františka Pravdy

František Pravda (vlastním jménem Vojtěch Hlinka) je další významnou hrádeckou osobností. V roce 2017 byly jeho dvě významná výročí, a to 200 let od jeho narození a 170 let příchodu do Hrádku. František Pravda byl knězem, výrazným spisovatelem venkovských povídek 2. pol. 19. století a vychovatelem panského synka Otakara Sturmfedera. K výročí realizovala Obec Hrádek výstavu inspirovanou Pravdovo pedagogickou činností. František Pravda byl velmi zdatný pedagog, který svého slabomyslného svěřence Otakara vzdělával pomocí hry (např. na kupecký krám) a praktických ukázek přírodopisu, zeměpisu, mineralogie apod. 

Doprovodná výstava hraček pro malé i velké kluky

 zapůjčená od Romany Mathausové a z Klubu Panenky ČR.

Otevírací doba pro rok 2019

 
1. července až 31. srpna denně 10 - 17 hodin

Pro školní skupiny dětí je možné otevřít galerii i červnu nebo září po předchozí domluvě. Cena vstupného je 50 Kč/dítě, učitelský doprovod zdarma.

Vstupné

 
Děti do 3 let  zdarma
Osoba (od 3 let výše) 70 Kč
Skupina 2 (2 osoby) 120 Kč
Skupina 3 (3 osoby) 180 Kč
Skupina 4 (4 osoby) 240 Kč
Skupina 5 (5 osoby) 290 Kč

Platba je možná pouze v hotovosti. Děkujeme za pochopení.


Kde se Galerie Hrádek nachází?

                       

Galerie je bezbariérově přístupná pro dětské kočárky i invalidní osoby.

Kontakt

E- mail: galerie@zamekhradek.cz

Telefon: 727 918 011 (Michaela Fremundová)

 

Galerie Hrádek "Prostor her a inspirace" získala Cenu hejmana Plzeňského kraje v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2016 a byla nominována v kategorii Rekonstrukce budov.


      

www.turisturaj.cz

Projekt "Zámecká herna komtesy Adély a Jana Ferdinanda" je uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje v rámci programu "Podpora rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji v roce 2016".

Projekt "Zatraktivnění dětské expozice v Galerii Hrádek" je uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje v rámci programu "Podpora rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji v roce 2017".