Galerie Hrádek "Prostor her a inspirace"

 

V roce 2015 jsme zrenovovali barokní špýchar a vytvořili v něm prostor her a inspirace hrádeckou historií určený dětem ve věku 3 až 11 let. Starší děti mohou strávit čas na blízkém adventure golfovém hřišti.

Co vše můžete v galerii navštívit?

Zámecká herna komtesy Adély a Jana Ferdinanda

Inspirací stala komtesa Adéla Des Fours, která žila na hrádeckém zámku v 1. pol. 19. století. Jan Ferdinand byl její předek, který v roce 1731 koupil zámek a přestavěl jej do podoby, která je vidět do současnosti. Děti si mohou hrát na dámy, gentlemany, krále, rytíře, napoleonské vojáky. Dozvědět se o stylu oblékání, o stolování, o písmu, o hierarchii šlechty, zkoušet si kostýmy ušité podle doby biedermeier…

Dětská naučná herna Františka Pravdy

František Pravda (vlastním jménem Vojtěch Hlinka) je další významnou hrádeckou osobností, k níž se v letošním roce vztahují dvě výročí, a to 200 let od jeho narození a 170 let příchodu do Hrádku. František Pravda byl knězem, výrazným spisovatelem venkovských povídek 2. pol. 19. století a vychovatelem panského synka Otakara Sturmfedera. K této příležitosti realizovala Obec Hrádek výstavu inspirovanou Pravdovo pedagogickou činností. František Pravda byl velmi zdatný pedagog, který svého slabomyslného svěřence Otakara vzdělával pomocí hry (např. na kupecký krám) a praktických ukázek přírodopisu, zeměpisu, mineralogie apod. 

Výstava panenek a medvídků 

Letošní  doprovodná výstava je zapůjčena od Klubu Panenky ČR.

Otevírací doba 

 
     
Červenec a srpen  pondělí - neděle 10 - 17 hodin
 26. 8. - Vyjímka sobota  10 - 15 hodin
Září čtvrtek, pátek, sobota 10 - 17 hodin

Pro skupiny od 10 osob lze otevřít i mimo uvedenou otevírací dobu po předchozí domluvě.

Vstupné

 
Děti do 3 let  zdarma
Osoba (od 3 let výše) 70 Kč
Skupina 2 (2 osoby) 120 Kč
Skupina 3 (3 osoby) 180 Kč
Skupina 4 (4 osoby) 240 Kč
Skupina 5 (5 osob) 290 Kč
Permanentka 3 vstupy + 1 zdarma dle Vámi zvolené skupinové vstupenky

Platba je možná pouze v hotovosti. Děkujeme za pochopení.

Kde se Galerie Hrádek nachází?

                       

Galerie je bezbariérově přístupná pro dětské kočárky i invalidní osoby.

Kontakt

Telefonní číslo: 727 918 011 - Michaela Fremundová

E- mail: galerie@zamekhradek.cz


 

Galerie Hrádek "Prostor her a inspirace" získala Cenu hejmana Plzeňského kraje v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2016 a byla nominována v kategorii Rekonstrukce budov.


      

www.turisturaj.cz

Projekt "Zámecká herna komtesy Adély a Jana Ferdinanda" je uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje v rámci programu "Podpora rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji v roce 2016".

Projekt "Zatraktivnění dětské expozice v Galerii Hrádek" je uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje v rámci programu "Podpora rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji v roce 2017".

 

SOUTĚŽ od 1.7. do 31.8.2017

 

KOMPAS aneb s ROP jihozápad na cestách"

Odbornou porotou z ukončených projektů podpřených dotací z Regionálního operačního programu Jihozápad bylo vybráno 10 míst na území Jihočeského a Plzeňského kraje. Mezi nimi i projekt Zámecké galerie Hrádek u Sušice - nyní Galerie Hrádek. 

Navštivte galerii, pošlete unikátní kód a můžete vyhrát hodnotné ceny. Více na informací naleznete na stránkách soutěže.