Dny soukromých hradů a zámků

25. 5. 2019

Jedinečná příležitost navštívit soukromé hrady a zámky 

Dny soukromých hradů a zámků

Dny soukromých hradů a zámků "Naše historie/Vaše dědictví

Asociace majitelů hradů a zámků pořádá pod záštitou ministra kultury České republiky v rámci iniciativy European Historic Houses Associacion v návaznosti na 2018 Evropský rok kulturního dědictví ve dnech 24. - 26. května 2019 "Dny soukromých hradů a zámků" s podtitulem "Naše historie/vaše dědictví". 

Při této příležitosti se bude konat mnoho kulturních akcí a budou otevřeny historické objekty, které nejsou během roku zpřístupněny. Nabídku dalších soukromých objektů v ČR naleznete na webových stránkách Asociace majitelů hradů a zámků a na FB.

Zámek Hrádek Vás při této příležitosti srdečně zve:

sobota 25. května 2019 v 10 a ve 14 hodin
neděle 26. května 2019 v 10 hodin

Komentované prohlídky zámeckého areálu s majitelem

Ing. arch. Pavel Lejsek koupil zámecký areál v roce 2000. V roce 2010 otevřel pro veřejnost samotný zámek a během dalších let postupně opravuje a zpřístupňuje další objekty areálu. Nejedná se o prohlídku s výčtem historických dat, ale hlavně o osobní zkušenost majitele se záchranou historického objektu a jeho smysluplného využití v současnosti. Prohlídka povede i do částí areálu, které nejsou běžně veřejnosti přístupné a bude zpestřena drobnými překvapeními.

Předpokládáná délka prohlídky: 2 hodiny. Prohlídka začíná před recepcí zámku ve vstupní hale. 

Vstupné: 150 Kč/osoba, 80 Kč/dítě 6 - 15 let. Rezervace a prodej vstupenek na recepci zámku - tel. 725 083 093, recepce@zamekhradek.cz

Výtěžek ze vstupného je určen na podporu činnosti Asociace majitelů hradů a zámků a také na obnovu zámecké užitkové zahrady.

Plakát Dny soukromých hradů a zámků v ČR v formátu pdf.