Koupele s chromoterapií

 
  Doba v minutách* Cena v Kč
Perličková 30 200
Perličková s vůní dle výběru 30 240
Uhličitá 30 340
S kvítky růže 30 360
Rašelinová 30 360

* Koupel: 15 - 20 minut, suchý ovin a odpočinek na lehátku 10 minut

Perličková koupel, s vůní

Vanová koupel ve vodě o teplotě 37 – 38°C, která má uklidňující a osvěžující účinky. Vzduchové bublinky jemně masírují pokožku, čímž dochází k jejímu prokrvení a celkovému uvolnění. Uvolňuje svaly a psychické napětí, podporuje srdeční činnost a celkově prokrvuje. Pomáhá při bolestech zad, páteře a kloubů. Perličková koupel je vhodná při poruchách spánku a bolestech hlavy.

Účinek perličkové koupele umocní bylinné esence dle aktuálního výběru, např. meduňky, levandule nebo lučního kvítí.

Upozornění: Koupel nesmí být aplikovaná u otevřených ran a akutních infekcí.

Uhličitá koupel

Vanová koupel sycená oxidem uhličitým, provádí se ve vodě o teplotě 28 – 34 °C. Prvotní pocit chladu zmizí, jakmile celé tělo obalí do hřejivého povlaku bublinky. Oxid uhličitý se vstřebává kůží. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série uhličitých koupelí má také antistresový účinek, prokrvuje pokožku, svalstvo, orgány, žlázy a mozek dobře okysličenou krví, což posiluje organismus, imunitní systém a sebehojivé schopnosti těla.

Upozornění: Koupel nesmí být aplikována u srdečních, horečnatých onemocnění a infekcí.

S kvítky růže

Relaxační koupel s éterickým olejem z damašské růže je výjimečná svoji vůní. Povznáší ducha, mírní pocity zármutku, melancholie, strachu a úzkosti.

Rašelinová

Koupel je velmi vhodná pro osoby trpící chronickými revmatickými chorobami, artrózami, svalovými kontrakturami. Rašelina má protisvědivé, antibakteriální, regenerační a silně stahující, zpevňující účinky.

Upozornění: koupel nesmí osoby se srdečními problémy, s otevřenými poraněními, s akutním zánětem močových cest a těhotné.

Chromoterapie – Jak barvy působí na člověka

Obě naše vany jsou barevně podsvíceny. Můžete si zvolit barvu, která Vám nejvíce vyhovuje.

Červená – je schopna zažehnout vnitřní plamen, nezbytný po celý život. Je to barva vitality, emotivnosti, schopnosti se prosadit a víry ve vlastní síly.

Oranžová – působí proti křečovitosti, je to tonizující barva, která zmírňuje působení červené. Měla by být užívána častěji, protože vyvolává radost ze života, posiluje kreativitu a sebevědomí lidí.

Zelená – uklidňuje i osvěžuje, a proto je vhodným doplňkem červené. Jde o barvu duševní harmonie, vyrovnanosti a bohatosti ducha, růstu a uzdravení. Léčí neduhy těla i duše, snižuje nervozitu.

Modrá – vyvolává pozitivní postoje a podporuje schopnost přizpůsobení. Je to barva meditace a intuitivního jednání, pomáhá otevřít duši a nabízí recept na porozumění.

Fialová – je barvou obětování se, služby ve jménu lásky k bližnímu, kajícnosti a mravní čistoty. Podporuje meditace a soustředění se na podstatu věci.

Rezervace wellness procedur je možná pouze po předchozím objednání alespoň 14 dní předem. Při pobytu na zámku, prosíme o rezervaci wellness procedur zároveň s rezervací pokoje. Kapacita masérny je omezená. Pokud se rozhodnete až na místě, nemůžeme Vám zaručit, že budeme mít ještě volné termíny.

Při zrušení nebo nedostavení se na objednané procedury v den výkonu bude účtován storno poplatek v plné výši ceny procedury.