Galerie Hrádek "Prostor her a inspirace"

 

V roce 2015 jsme zrenovovali barokní špýchar a vytvořili v něm prostor her a inspirace hrádeckou historií určený převážně dětem ve věku 3 až 10 let. Podle reakce návštěvníků, se ale může zabavit každý hravý bez rozdílu věku. V bezprostřední blízkosti Galerie Hrádek se nachází adventure golfové hřiště, kde se mohou zabavit i starší děti.

V Galerii Hrádek se nachází:

Zámecká herna komtesy Adély a Jana Ferdinanda

Inspirací stala komtesa Adéla Des Fours, která žila na hrádeckém zámku v 1. pol. 19. století. Jan Ferdinand byl její předek, který v roce 1731 koupil zámek a přestavěl jej do podoby, která je vidět do současnosti. Děti si mohou hrát na dámy, gentlemany, krále, rytíře, napoleonské vojáky. Dozvědět se o stylu oblékání, o stolování, o písmu, o hierarchii šlechty, zkoušet si kostýmy ušité podle doby biedermeier…

Dětská naučná herna Františka Pravdy

František Pravda (vlastním jménem Vojtěch Hlinka) je další významnou hrádeckou osobností. V roce 2017 byly jeho dvě významná výročí, a to 200 let od jeho narození a 170 let příchodu do Hrádku. František Pravda byl knězem, výrazným spisovatelem venkovských povídek 2. pol. 19. století a vychovatelem panského synka Otakara Sturmfedera. K výročí realizovala Obec Hrádek výstavu inspirovanou Pravdovo pedagogickou činností. František Pravda byl velmi zdatný pedagog, který svého slabomyslného svěřence Otakara vzdělával pomocí hry (např. na kupecký krám) a praktických ukázek přírodopisu, zeměpisu, mineralogie apod. 

Sezónní výstava s dětskou tématikou

Provozní doba

 
od 22. září 2019 do 31. května 2020 ZAVŘENO
Aktuální otevírací doba pro rok 2020 bude upřesněna na jaře.


Kde se Galerie Hrádek nachází?

                       

Galerie je bezbariérově přístupná pro dětské kočárky i invalidní osoby.

Kontakt

E- mail: galerie@zamekhradek.cz

 

Galerie Hrádek "Prostor her a inspirace" získala Cenu hejmana Plzeňského kraje v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje 2016 a byla nominována v kategorii Rekonstrukce budov.


      

www.turisturaj.cz

Projekt "Zámecká herna komtesy Adély a Jana Ferdinanda" je uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje v rámci programu "Podpora rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji v roce 2016".

Projekt "Zatraktivnění dětské expozice v Galerii Hrádek" je uskutečněn za finanční podpory Plzeňského kraje v rámci programu "Podpora rozvoje venkovského cestovního ruchu v Plzeňském kraji v roce 2017".