Pro rodiny s dětmi

Pro obveselení Vašich dětí se v zámeckém areálu nachází venkovní hřiště a dětský koutek v restauraci i na terase.

V okolí Hrádku je možnost několika rozmanitých výletů, např. tvrz Kašovice, kde vznikla pověst o princezně se zlatou hvězdou na čele, hraběnčina stezka na nedaleký vrch Svatobor s rozhlednou, tajuplný kopec Vidhošť s kamenným medvídkem nebo Nalžovské hory s lesním parkem Prašivice, kde se nachází uměle vytvořená napodobenina irského hradu Ballymote a kamenné sochy různých zvířat.


Co dál můžete navštívit:

Bohatý kulturní program určený dětem na blízkých hradech Rabí, Kašperk a Velhartice,
naučné vycházkové trasy Sušická pavučina....

Pozorovací místa Srní - Beranky a Velký Bor
Chcete poznat život jelena, srnce i jiných zvířat ve volné přírodě? Umožní Vám to nová aktivita Správy NP a CHKO Šumava. V zimním období uvidíte jelení zvěř, která přichází v přirozeném pastevním cyklu na předkládanou potravu. Z každého objektu je možné v omezené míře i fotografovat. Exkurze trvají okolo cca 2 hodin, kdy není možné odcházet mimo pozorovací objekt.

Naučná stezka „Povydří“ podél řeky Vydra
Vydra je šumavská řeka, jejímž soutokem s Křemelnou na Čeňkově Pile vzniká řeka Otava. Celková délka Vydry (včetně zdrojnic) po soutok s Křemelnou je 23,1 km. Naučná stezka "Povydří" - 7 km dlouhá naučná stezka začíná na Antýglu a dále pozvolna klesá podél kamenitého koryta řeky Vydry až k Čeňkově Pile. Stezka má 12 zastavení a je vhodná i pro vozíčkáře. Samozřejmě lze trasu projít i opačným směrem a to z Čeňkovy Pily na Antýgl. Uprostřed naučné stezky potkáte jedinou veřejně přístupnou chatu v I. zóně Národního parku Šumava na břehu řeky Vydry - stylovou roubenou stavbu z konce třicátých let zachovanou v původní podobě. Chata je postavená ve stylu typických dřevěných šumavských staveb. Může si zde dát během cesty občerstvení a zároveň si prohlédnout chov vydry, které určitě okouzlí nejen děti.
Vzdálenost: na Antýgl 33 km, na Čeňkovu Pilu 18 km

Muzeum historických motocyklů a jízdních kol Kašperské Hory
Muzeum historických motocyklů v Kašperských Horách vzniklo v roce 1990 a postupně k němu přibyly další 2 pobočky. Jedná se o muzeum v Železné Rudě a v Bečově nad Teplou. Ve všech výše zmíněných lokalitách se nachází v součtu přes 170 kusů motocyklů, 80 kusů historických jízdních kol a několik historických automobilů. Díky těmto číslům patří muzeum k největším v České republice. Kolekce se neustále doplňují o nové exponáty. Znalcovo oko jistě ocení např. čtyřválcový Ariel, řemenový Wanderer z roku 1913 a další výjimečné motocykly. V jednotlivých expozicích lze najít i mnoho světových unikátů dochovaných v jediném kuse, např. JAC 500 či motocykl Wagner. Na své si přijde i naprostý laik, který bude bezesporu uchvácen nejdelším vyráběným motocyklem na světě značky Čechie. Zajímavostí je též jízdní kolo od firmy Kohout z roku 1890, jehož průměr předního kola činí téměř 160 cm.
Vzdálenost: 20,8 km