Pro sportovce

Sportoviště Sušice
Na tomto webu naleznete informace o různých sportovních aktivitách města Sušice (vnitřní bazén s tobogánem, víceúčelová hala, horolezecká stěna, atd.)
Vzdálenost: 5 km

V Sušici se můžete vykoupat i v přírodním koupališti na řece Otavě – Na Fufernách. Odpočinek u vody si můžete dopřát i u rybníku Bušek ve Velharticích, který je vzdálen 10 km od Hrádku, nebo na koupališti v Kolinci.

Aquapark Horažďovice
Krytý bazén nabízí tobogán dlouhý 62 m, dětský bazének se dvěma skluzavkami, perličkovou lázní, umělé vlnobití a kulový vodotrysk, vodní a vzduchová lůžka s masážním tryskami, vodní hřib a chrlič vody. Je zde sauna, fitcentrum a horolezecká stěna.
Vzdálenost: 21 km

Vodáctví na Otavě
Řeka Otava vzniká soutokem horských bystřin Křemelné a Vydry na Čenkově Pile. Řeka teče do Sušice, dále přes Horažďovice a Strakonice. Zaniká svým soutokem s Vltavou pod hradem Zvíkov. Délka celé řeky je necelých 113 km.

Cyklistika
Šumava a Pošumaví je protkáno hustou pavučinou cyklistických tras. Za zmínku stojí např. Otavská cyklistická cesta – putování krajem Karla Klostermanna. Trasa začíná na Modravě, vede podél řeky Vydry a Otavy, prochází Sušicí, Horažďovicemi, Strakonicemi, Pískem a končí na Zvíkovském Podhradí. Celá trasa měří cca 151 km.
V Sušici je úsek od ostrova Santos k mostu na Páteček a dále po pravém břehu řeky Otavy k Dlouhé Vsi hojně využíván i jako in-line stezka. Trasa vede lesem v délce 3 km.

Adrealinové sporty a lanové centrum
Offpark je největší outdoorové centrum na Šumavě. Nabízí lanový park, dětský lanový park, terénní koloběžky, rafting, in-line a mnoho dalších aktivit.