Barokní slavnost na Zámku Hrádek 2022

20. 8. 2022

Letos opět po pauze - sobota 20. srpna 2022 od 18 do 21,45 hodin

Barokní slavnost na Zámku Hrádek 2022

V sobotu 20. srpna 2022 od 18 hodin se uskuteční Barokní slavnost na Zámku Hrádek v rámci Letního barokního festivalu Plzeňského kraje - Západočeské baroko. Jedná se o komponovaný program kratších uměleckých vystoupení, která se několikrát opakují tak, aby každý návštěvník měl příležitost zhlédnout vše. Slavnost završí nádherný barokní ohňostroj.

Program slavnosti od 18 hodin:

Malé příběhy velkého hraběte  (Geisslers Hofcomoedianten)

Divadlo pod sukní a na vysoké noze - plenérová trilogie z fiktivních deníků sekretáře hraběte Šporka podle knihy Berty Laufrové Život na Kuksu očima hofmistra Seemana.

Duchovní hudba raného baroka  (Ad beatitudinem)

Koncert  skladeb významných českých a německých autorů 17. století v barokní kapli sv. Valburgy.

Tance (En Garde!)  

En Garde! vám nabídne vhled do barokního tance - stručně vám představí základní principy a okolnosti barokního tance s následnou ukázkou. Výuka pak nabídne možnost okusit dobovou atmosféru prostřednictvím jednoduchého tance, jehož hlavním účelem byla společenská zábava.

Falešné baroko (Mgr. Alena Kingham)

Krása barokního umění láká již po staletí sběratele a ti jsou ochotni vynaložit nemalé sumy, aby získali dílo barokního mistra. Ale pozor, nezřídka bývají napáleni. Ani baroknímu umění se totiž nevyhýbá fenomén padělatelství. O falzech ve spojení s barokním uměním promluví lektorka Národní galerie v Praze Alena Kingham.

Povídání o barokních ohňostrojích (Theatrum Pyrotechnicum - p. Štěpánek)

Kouzelnické baroko (Petr Kasnar)

Přes propast věků nás navštíví salonní kouzelník hrabě Philadelphia. Díky magii procestuje časem do dnešní doby a dá nahlédnout do magie baroka tak, jak je v barokních salonech jeho doby k údivu všechny přiváděl. Předvede, jak sobě měšce penězi naplniti, jak se hravě a s úsměvem s budoucností vypořádati, či jak tchýnin jazyk zkrotíte a mnohé jiné zázraky pro vaše pobavení i potěšení.

Květinová aranžmá (Hana Kindelmannová Šebestová) - vnitřní i venkovní prostory

Barokní ohňostroj (Theatrum Pyrotechnicum) - park

Po dobu večera bude přístupná i zámecká užitková zahrada.

Vstupné: 300 Kč/osoba, děti do 6 let zdarma, 6 - 15 let 100 Kč

Cena vstupného je na celý večer. Nelze zakoupit jinou hodnotu vstupenky jen na část programu. Slavnost se koná za každého počasí. Při deštivém počasí budou venkovní vystoupení přesunuta do vnitřních prostor, kromě ohňostroje (lze odpálit i při dešti).

REZERVACE A PRODEJ VSTUPENEK na telefonním čísle 725 083 093 nebo na recepce@zamekhradek.cz

V sobotu 20. srpna bude celý zámecký areál otevřen do 15 hodin. Brány pro návštěvníky Barokní slavnosti se otevřou v 17,30. Vstup do zámeckého areálu bude možný pouze se vstupenkou na Barokní slavnost. Děkujeme za pochopení.

Akce je finančně podpořena Plzeňským krajem. Další kulturní akce v rámci Západočeského baroka zde.