Koncert harfistky K. Ševčíkové v duetu Angelorum

7. 8. 2021

Koncert harfistky K. Ševčíkové v duetu Angelorum

Sobota 7. srpna 2021 v 18 hodin v kapli sv. Valburgy

Duo  Angelorum

Katarína Ševčíková (harfa) a Valentýna Mužíková (soprán)

Program koncertu: klasická hudba od renesance přes baroko až po hudbu 21. století

Harfa je jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec a právě o její historii a také způsobu hraní se dozvíte v průběhu koncertu mnoho zajímavých informací.

Délka: 60 minut

Vstupné: 120 Kč

Rezervace a prodej vstupenek na recepci zámku. Kontakt  na telefonním čísle 725 083 093 nebo na recepce@zamekhradek.cz.

 

Harfa je  nástroj výjimečného tónu a tvarů.

Královská harfa tónem Kataríny Ševčíkově a nádherný lidský soprán a hlas Valentýny Mužíkové tvoří spojení, které příjemně pohladí Vaši duši, uši i oči krásou repertoár různých žánrů zpříjemní Vaše chvíle a určitě nezklame ani náročné posluchače.

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Věnuje se také i produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu).

Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.

Od roku 2020 se začala také věnovat pedagogické činnosti, předáváním svých znalostí a zkušeností dalším generacím vyučováním hry na harfu v Německém Bavorsku.

www.katarina-sevcikova.cz

Valentýna Mužíková pochází z Plzeňskho kraje a se zpěvem je spjatá  od svého dětství. Studovala na Státní Konzervatoři v Plzni pod vedením světové uznávané české sopranistky Simony Procházkové a toto studium úspěšně ukončila v roce 2019.

Účinkuje v operním sboru divadla J. K. Tyla v Plzni a paralelně dál studuje na vysoké škole operní zpěv.

S harfistkou Katarínou Ševčíkovou spolupracuje od roku 2016 a společně tak úspěšně odehráli již řadu koncertů po celé ČR a také v zahraničí.

 

YouTube ukázka - duo harfa a zpěv:

Angelorum II / duet harfa a zpěv / Řeč andělů - YouTube

YouTube ukázka - sólo harfa:

Diamond / arr. Katarina Ševčíková / solo harfa - YouTube