Zábava pro děti a výlety v okolí…

V zámeckém areálu se nachází venkovní hřiště a dětský koutek, které poskytují skvělé zábavné možnosti pro Vaše děti. Okolní oblast nabízí různorodé výlety, jako je tvrz Kašovice s pověstí o princezně, hraběnčina stezka na vrch Svatobor s rozhlednou, kopec Vidhošť s kamenným medvídkem nebo Nalžovské hory s lesním parkem Prašivice a napodobeninou irského hradu Ballymote.

Kulturní a přírodní aktivity pro celou rodinu

Dále můžete navštívit kulturní programy na hradech Rabí, Kašperk a Velhartice, využít naučné vycházkové trasy Sušické pavučiny, nebo si užít pozorování zvěře na pozorovacích místech Srní – Beranky a Velký Bor.
Nová aktivita Správy NP a CHKO Šumava umožňuje poznat život jelena, srnce a dalších zvířat ve volné přírodě prostřednictvím exkurzí v zimním období.

Naučné a historické zajímavosti

Naučná stezka „Povydří“ podél řeky Vydra je 7 km dlouhá trasa s 12 zastaveními, která je vhodná i pro vozíčkáře a nabízí možnost občerstvení v roubené chatě na břehu řeky. Kromě toho můžete navštívit Muzeum historických motocyklů a jízdních kol v Kašperských Horách, které patří k největším v České republice s přes 170 motocykly, 80 historickými jízdními koly, a které je stále doplňováno o nové exponáty.