Zámecká herna inspirovaná 19. stoletím

                                                                         

Barokní špýchar (původně sklad obilí) se proměnil v prostor her a inspirace hrádeckou historií určený převážně dětem ve věku 3 až 10 let. V bezprostřední blízkosti Galerie Hrádek se nachází adventure golfové hřiště, kde se mohou zabavit i starší děti.

Inspirací stala komtesa Adéla Des Fours, která žila na hrádeckém zámku v 1. pol. 19. století. Děti si mohou hrát na dámy, gentlemany, krále, rytíře, napoleonské vojáky. Dozvědět se o stylu oblékání, o stolování, o písmu, o hierarchii šlechty, zkoušet si kostýmy ušité podle té doby.

Zámecká herna se rozprostírá ve třech patrech špýcharu. V prvním patře je vytvořen "zámek" - komnata s kostýmy, jídelna, trůnní sál a odpočinková část s houpačkou, lavičkami a kašnou. Druhé patro je inspirováno panským vychovatelem Františkem Pravdou, vzděláváním a hrami šlechtických dětí. Poslední třetí patro je určeno chlapcům a jejich hrám na rytíře a napoleonské vojáky.

Zámecká herna je doplněna výstavou pokojíčků "Jak bydlí panenky" zapůjčených z Klubu Panenky ČR.

Budova je bezbariérově přístupná pro dětské kočárky i invalidní osoby.

Provozní doba 

 

Od 4.9.2022 do června 2023 ZAVŘENO.

Galerie Hrádek je otevřena jen od června do září z důvodu toho, že přes zimní období nelze budovu vytápět. Konkrétní termín otevření v roce 2023 bude zveřejněn na jaře. 

Kde se Galerie Hrádek nachází?

V letošním roce je hlavní vstup uzavřen z důvodu stavby na nádvoří. Do Galerie Hrádek se vchází přes adventure golfové hřiště. Děkujeme za pochopení.


Kontakt

E- mail: galerie@zamekhradek.cz

Tel. 727 918 011 (Michaela Fremundová)