Koupele s chromoterapií

 
  Doba v minutách* Cena v Kč Poznámka
Perličková 30 200  
Perličková s vůní dle výběru 30 240  
Uhličitá 30 340  
S kvítky růže / Bylinková  30 360  
Rašelinová 30 360 nedoporučujeme v létě

* Koupel: 15 - 20 minut, suchý ovin a odpočinek na lehátku 10 minut

Perličková koupel, s vůní

Vanová koupel ve vodě o teplotě 37 – 38°C, která má uklidňující a osvěžující účinky. Vzduchové bublinky jemně masírují pokožku, čímž dochází k jejímu prokrvení a celkovému uvolnění. Uvolňuje svaly a psychické napětí, podporuje srdeční činnost a celkově prokrvuje. Pomáhá při bolestech zad, páteře a kloubů. Perličková koupel je vhodná při poruchách spánku a bolestech hlavy.

Účinek perličkové koupele umocní bylinné esence dle aktuálního výběru, např. meduňky, levandule nebo lučního kvítí.

Upozornění: Koupel nesmí být aplikovaná u otevřených ran a akutních infekcí.

Uhličitá koupel

Vanová koupel sycená oxidem uhličitým, provádí se ve vodě o teplotě 28 – 34 °C. Prvotní pocit chladu zmizí, jakmile celé tělo obalí do hřejivého povlaku bublinky. Oxid uhličitý se vstřebává kůží. Příznivě působí na činnost srdce a ledvin. Série uhličitých koupelí má také antistresový účinek, prokrvuje pokožku, svalstvo, orgány, žlázy a mozek dobře okysličenou krví, což posiluje organismus, imunitní systém a sebehojivé schopnosti těla.

Upozornění: Koupel nesmí být aplikována u srdečních, horečnatých onemocnění a infekcí.

Koupel s kvítky růže

Relaxační koupel s éterickým olejem z damašské růže je výjimečná svoji vůní. Povznáší ducha, mírní pocity zármutku, melancholie, strachu a úzkosti.

Bylinková koupel

Teplá koupel dokonale prokrví celé tělo, uvolní svaly a prohřeje organismus, což je zvláště v zimním období velmi příjemné. Namíchaná směs bylin se je rovněž léčebnou lázní, která díky meduňce lékařské působí protizánětlivě a dezinfekčně, navozuje uklidnění a pomáhá při neurózách. Rovněž tak šalvěj lékařská má výrazné dezinfekční a protizánětlivé účinky, omezuje vyměšování potu a dobře působí na zrohovatělou kůži. Příznivý vliv na kůži a drobné ranky má i heřmánek pravý a měsíček lékařský. Směs bylin doplňují plátky růží a kvítky levandule, která má relaxační účinky, zmírňuje strach a napětí, navozuje lepší spánek. Koupel s přidaným meduňkovým olejem působí také jako aromaterapie a vlhký vzduch blahodárně působí na dýchací systém.

Bylinky pro tuto koupel byly vypěstovány v zámecké užitkové zahradě, proto je možné tuto koupel nabízet jen do upotřebení zásob

Rašelinová koupel

Koupel je velmi vhodná pro osoby trpící chronickými revmatickými chorobami, artrózami, svalovými kontrakturami. Rašelina má protisvědivé, antibakteriální, regenerační a silně stahující, zpevňující účinky.

Upozornění: koupel nesmí osoby se srdečními problémy, s otevřenými poraněními, s akutním zánětem močových cest a těhotné.

Chromoterapie – Jak barvy působí na člověka

Obě naše vany jsou barevně podsvíceny. Můžete si zvolit barvu, která Vám nejvíce vyhovuje.

Červená – je schopna zažehnout vnitřní plamen, nezbytný po celý život. Je to barva vitality, emotivnosti, schopnosti se prosadit a víry ve vlastní síly.

Oranžová – působí proti křečovitosti, je to tonizující barva, která zmírňuje působení červené. Měla by být užívána častěji, protože vyvolává radost ze života, posiluje kreativitu a sebevědomí lidí.

Zelená – uklidňuje i osvěžuje, a proto je vhodným doplňkem červené. Jde o barvu duševní harmonie, vyrovnanosti a bohatosti ducha, růstu a uzdravení. Léčí neduhy těla i duše, snižuje nervozitu.

Modrá – vyvolává pozitivní postoje a podporuje schopnost přizpůsobení. Je to barva meditace a intuitivního jednání, pomáhá otevřít duši a nabízí recept na porozumění.

Fialová – je barvou obětování se, služby ve jménu lásky k bližnímu, kajícnosti a mravní čistoty. Podporuje meditace a soustředění se na podstatu věci.

Rezervace wellness procedur je možná pouze po předchozím objednání alespoň 14 dní předem. Při pobytu na zámku, prosíme o rezervaci wellness procedur zároveň s rezervací pokoje. Kapacita masérny je omezená. Pokud se rozhodnete až na místě, nemůžeme Vám zaručit, že budeme mít ještě volné termíny.

Při zrušení nebo nedostavení se na objednané procedury v den výkonu, bude účtován storno poplatek v plné výši ceny procedury.